€ 10,000 iki € 200,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 0 iki € 900

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 500 iki € 20,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 0 iki € 500

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 10,000 iki € 1,000,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 0 iki € 1,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 5,000 iki € 1,000,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 0 iki € 1,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 500 iki € 500,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 0 iki € 1,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 1,000 iki € 900,000

Daugiau paieškos pasirinkčių

€ 0 iki € 500

Daugiau paieškos pasirinkčių
We found 0 results. View results
Your search results

Patarimai imantiems būsto paskolą

Posted by Simona Semeniene on 17 vasario, 2022
0

Šiame straipsnyje jūsų laukia patarimai imantiems būsto paskolą, į kuriuos svarbu atsižvelgti, siekiant optimalių sutarties sąlygų. Svarbu ieškoti geriausių paskolos sąlygų, nesigriebti pirmo pasitaikiusio banko pasiūlymo. Šiuo metu, kai praktiškai kiekvienam yra prieinamos interneto platybės, tereikia nepatingėti sulyginti skirtingų bankų sąlygų. 

Kaip nesuklysti imant būsto paskolą?

Kalbant apie tai, kaip nesuklysti imant būsto paskolą, visų pirma, svarbu nuspręsti, kokios sumos jums reikia norint įsigyti jums tinkantį butą? Paskaičiuokite, kiek pinigų galite investuoti į pradinę įmoką ir kokią mėnesinių pajamų dalį galėsite skirti kasmėnesinėms įmokoms? Pageidautina, kad mėnesinė įmoka būtų ne didesnė nei 30% jūsų šeimos pajamų – taip, atsiradus santaupoms, galėsite grąžinti paskolą anksčiau laiko. Atsižvelgiant į Lietuvos banko patarimus, planuodami imti NT paskolą, turėtumėte:

  • Turėti pradinį įnašą, siekiantį ne mažiau nei 15 proc. NT vertės;
  •       Bent 6 mėnesius gauti tvarias pajamas;
  •          Jūsų šeimos mėnesiniai finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. šeimos mėnesinių pajamų;
  •      Tinkama kredito istorija.

Be abejo, norėdami gauti būsto paskolą nekilnojamojo turto pirkimui palankiomis sąlygomis, turite nuspręsti dėl jūsų poreikius atitinkančio banko pasiūlymo. Todėl, dėl paskolos gavimo kreiptis derėtų į kelis jos teikėjus, siekiant palyginti jų pasiūlymus. Jie privalės pateikti informaciją apie standartines paskolos sąlygas. Tokiu būdu išsirinksite geriausią variantą pagal paskolos sumą, taikomas palūkanas, paskolos grąžinimo terminą ir kitus kriterijus.

Kalbant apie paskolos sąlygas, kai kurias jų privatiems bankams diktuoja Lietuvos bankas, vadinasi, jos vienodos visiems. Čia svarbu paminėti Atsakingojo skolinimo nuostatų papildymus, kurie įsigaliojo 2022 m. vasario 1 d. Lietuvos banko sprendimu, priimtu įvertinus būsto rinkos kaitimą ir skolinimo būstui apimties didėjimą, iki 30 proc. padidintas minimalus pradinio įnašo reikalavimas antrajai ir paskesnėms būsto paskoloms. Išimtis bus taikoma tik tais atvejais, kai ankstesnių paskolų likutis bus mažesnis nei 50 proc. su ta paskola įsigyto būsto vertės. [1]

Į ką dar atsižvelgia bankai, teikdami NT paskolą?

Bankai atsargiai žiūri į žmones, kurie per dažnai keičia darbą. Jei vienintelis jūsų pajamų šaltinis yra nuosavas verslas, bankas tai suvoks kaip rizikos veiksnį. Paskolų teikėjai mieliau skolina samdomiems darbuotojams. Tačiau problemų gali kilti ir pastariesiems. Jei jūsų įmonei gresia bankrotas ar kad ir būsimas etatų mažinimas, bankas lauks, kol bus atlikti pakeitimai ir tik po to spręs dėl paskolos išdavimo. Bankas vertina skolininko asmenybę ne tik tam, kad išspręstų pagrindinį klausimą: išduoti paskolą ar ne?

Atsižvelgdamas į tai, ar paskolos gavėjas atitinka tam tikrus kriterijus, bankas gali keisti skolinimo sąlygas – didinti arba mažinti palūkanas, keisti paskolos grąžinimo terminą. Vertindamas potencialų skolininką, bankas pirmiausia žiūrės į jo mėnesio pajamas. Jei turite papildomų lėšų, pavyzdžiui, investavote į akcijas ar obligacijas, tai bus aspektas, sužaisiantis jūsų naudai. Be to, pradinį įnašą turėtumėte surinkti iš nuosavų lėšų. Įnašui skirtų lėšų neleidžiama skolintis ar gauti jas, įkeičiant kitą nekilnojamą turtą.

 

Tačiau, kaip pradinį įnašą galite panaudoti valstybės subsidijos lėšas. Perkant būstą išsimokėtinai, tiesiogiai iš vystytojo, leidžiama palikti rezervacijos mokestį arba rinktis išperkamosios nuomos sutartį, tokiu būdu, sumažinant pradinio įnašo dydį. Taigi, būsto pirkimas, imant NT paskolą yra daug apmąstymų reikalaujantis žygis, kurio finišo sėkmė priklauso nuo gebėjimo suderinti tiek savo galimybes, tiek geriausias banko taikomas sąlygas.

Kaip paimti būsto paskolą protingai?

Visų pirma, prieš imant būsto paskolą, apsimoka pasipraktikuoti. Kelis mėnesius stenkitės sutaupyti būsto paskolos mėnesinės įmokos dydžio sumą ir įvertinkite, kaip jums sekasi išgyventi, neliečiant minėtų lėšų? Na, ir be abejo, skaičiuojantis finansus, gali praversti paskolos skaičiuoklė, paskaičiuosianti palūkanas ir visą kainą su jomis. Tai, kad turėtumėte palyginti skirtingų bankų pasiūlymus, jau minėjome. Tačiau čia svarbu neužkibti ant akcijų kabliuko. Jos gali būti kiek apgaulingos. Taigi, iš to išplaukia kitas aspektas, į kurį itin svarbu atsižvelgti, prieš imant paskolą – prieš pasirašydami sutartį, būtinai perskaitykite ją nuo A iki Ž ir pasirašykite tik tuomet, jei suprantate ir sutinkate su visomis dokumento sąlygomis.

Kitaip gali tekti po kurio laiko permokėti mokesčių ar delspinigių forma, jeigu paskola taptų nepakeliama. Tokiu atveju, atminkite: jei jums iškilo problemų dėl pinigų, turėtumėte kreiptis pagalbos į banką. Bankams nuostolinga  leisti klientui bankrutuoti, juk pasitaiko ir tokių atvejų, kai tapę skolininkais, žmonės slepiasi ir negrąžina skolos. Todėl, jei būsto paskolos įmoka tapo nepakeliama, paprašykite paskolos atostogų arba kuriam laikui persvarstykite įmokų dydį. Pasidomėkite, gal yra galimybė refinansuoti paskolą palankesnėmis sąlygomis? 

 

Taip pat svarbu žinoti, kad, turėdami galimybę, paskolą galite grąžinti anksčiau laiko. Na, o kadangi finansiniuose reikaluose pasitaiko visko, turėkite omenyje, kad iškilus konfliktui su kredito teikėju, turite teisę kreiptis į Lietuvos banką. Tikimės, kad padėjome apsispręsti, kaip nesuklysti imant būsto paskolą? Atminkite: svarbiausia išstudijuoti skirtingų bankų pasiūlymus, pasverti savo galimybes ir (būtinai!) itin atidžiai skaityti paskolos\ sutartį, prieš ją pasirašant.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings