Your search results

Į ką atsižvelgti, renkantis nekilnojamąjį turtą?

Posted by Simona Semeniene on 8 vasario, 2022
0

Reikėtų iš anksto žinoti, į ką atsižvelgti, renkantis nekilnojamąjį turtą? Tokiu būdu galima išvengti daugelio klaidų. Gali pasirodyti, kad yra vieni juokai įsigyti namą ar butą, kai jau peržiūrėjai gausybę skelbimų ir aplankei ne vieną parduodamo būsto savininką. Bet tai – ne taip paprasta.  Sužinokite svarbiausius aspektus, kuriuos turite išsiaiškinti prieš įsigydami NT.

Kaip sėkmingai įsigyti nekilnojamąjį turtą?

Pasakojimą apie tai, kaip sėkmingai įsigyti nekilnojamąjį turtą, reikėtų pradėti nuo finansinių klausimų. Taigi, visų pirma, svarbu tiksliai išsiaiškinti būsto paskolos sąlygas, jei tokia bus jums reikalinga. Tačiau apie tai plačiau kalbėsime kituose straipsniuose. Jei iš anksto perprasite šiame straipsnyje pateikiamą informaciją, priimsite geresnius sprendimus. Taigi ir sandoris įvyks sklandžiai ir greitai. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie povandenines būsto pirkimo sandorių sroves, prieš pasirašydami nekilnojamojo turto sutartį.

Apžiūrint butą nekilnojamojo turto agentai pataria pereiti nuo bendresnių aspektų prie konkretesnių. Pirmiausia atkreipkite dėmesį į namą ir jo aplinką (bendresnis aspektas), o tik tada – į butą (konkretesnis aspektas). Pasidomėkite, kas yra kaimynystėje, ar šalia yra reikalinga infrastruktūra, žaliosios erdvės. Įsitikinkite, kad mikrorajone nėra kenksmingų pramonės šakų.

Kaip jau minėjome, teritorijoje turėtų būti užtikrinama patogi infrastruktūra. Svarbu, kad dauguma objektų, kuriuose reguliariai lankysitės, būtų jei ne pasiekiami pėsčiomis, tai bent vienos ar dviejų stotelių atstumu nuo namų. Minimalus rinkinys – prekybos centras, vaistinė ir poliklinika. Jei šeima jau turi arba tikisi turėti vaikų, šalia turėtų būti ir mokykla bei vaikų darželis. Taip pat atsižvelkite į individualius poreikius: kažkam reikia sporto klubo arti namų, kažkam – parko bėgioti ar įrengtos šunų vedžiojimo aikštelės, kur galėtų pasivaikščioti su savo šunimi ir dresuoti jį.

Klausimai, kuriuos reikėtų užduoti perkant NT

Perkant NT reikia atkreipti dėmesį ne tik į pateikiamą informaciją – svarbu išsiaiškinti ir keletą papildomų aspektų. Visų pirma, verta išsiaiškinti priežastį, dėl kurios savininkas parduoda savo būstą. Sužinojus, kodėl parduodamas konkretus nekilnojamojo turto objektas, galima atskleisti kai kuriuos niuansus, kurie gali leisti sudaryti pirkėjui finansiškai palankesnį sandorį. Pavyzdžiui, jei nekilnojamasis turtas parduodamas dėl netrukus laukiančios emigracijos, didelė tikimybė, kad savininkas skubėdamas parduoti būstą sutiks su mažesne kaina.

Kitas svarbus klausimas: kiek laiko turtas figūruoja rinkoje? Jei NT pardavinėjamas ilgą laiką, paklauskite agento, ar būsto savininko, kodėl jų nuomone, pardavimo procesas užtruko? Gali būti, kad kiti būsimi pirkėjai nustatė trūkumus, su kuriais dar nesusidūrėte. Sužinoję šiuos trūkumus, galėsite priimti racionalesnį sprendimą, leisiantį nuspręsti, kad šis sandoris nenaudingas arba suteiksiantį galimybę gerokai nuderėti kainą. Be to, žinodami, ar iki šiol buvo susidomėjusių pasiūlymu ir už kokią sumą pirkėjai buvo pasiruošę įsigyti jus dominantį turtą, suvoksite,  ko jis vertas, kitų pirkėjų nuomone.

Dar vienas svarbus klausimas, kurį verta užduoti NT savininkams arba brokeriui, kiek laiko parduodamo turto savininkai gyveno šiuose namuose? Jei jie ten gyveno ilgą laiką, tai geras ženklas, reiškiantis kad turtas jiems gerai pasitarnavo. Jei jie po trumpo laikotarpio išsikrausto, pabandykite išsiaiškinti, kodėl. Žinoma, tai nelengva, nes pardavėjai nelinkę atvirauti apie parduodamo turto trūkumus, tačiau sužinoti būsto trūkumus galima ir atlikus gyvenamojo rajono analizę ar atidžiai apžiūrint NT, prieš įsigyjant jį.

Nuo ko priklauso NT kaina?

Jau užsiminėme, kad būsto trūkumus galima nustatyti, gerokai pasidomėjus ne tik parduodamo NT aplinka, bet ir kitais faktoriais, kurie dažnai atsispindi parduodamo būsto kainoje. Tad labai svarbu žinoti, pagrindinius aspektus, nulemiančius NT kainą. Pastaroji priklauso nuo daugelio faktorių. 

Pradėkime nuo padėties rajone. Kuo rajonas palankesnis gyvenimui, tuo nekilnojamasis turtas, jame yra brangesnis ir atvirkščiai. Todėl nereikėtų žavėtis itin žema NT kaina. Na, o prieš einant į turto apžiūrą, svarbu pasidomėti regiono, jei būstas perkamas užmiestyje, ar konkretaus miesto mikrorajono, jei planuojama įsigyti NT mieste, gyvenimo sąlygomis. Tai yra ir jau minėtas infrastruktūros faktorius ir tokie aspektai, kaip nusikaltimų ieškomo būsto mikrorajone statistika ir pan.

Dažnai infrastruktūra aplink senesnės statybos būstus, gerai išvystytuose kvartaluose yra geresnė nei naujuose rajonuose. Jei perkate būstą būtent tokioje gyvenvietėje, pasidomėkite, kaip vystysis vietovė. Gerai, jei vystytojai pasirūpino pirkėjų komfortu ir projekte numatė patogios infrastruktūros sukūrimą aplink naujai statomus būstus. Svarbu pasidomėti ir vietovės pasiekiamumu. Vietos, kurios yra izoliuotos nuo pagrindinių transporto arterijų, gali būti ne tokios patrauklios, kaip žadėjo pardavėjas. Santykinai kalbant, jei į vietovę veda tik vienas kelias, pasiruoškite kasdienėms spūstims.

Galiausiai pažvelkite į vietovę nuolatinio gyventojo, o ne svečio akimis. Ar lengva nueiti nuo artimiausios autobusų stotelės iki namų, ar tenka prasibrauti per dykvietę, kurioje net nėra pakankamo apšvietimo? Ar yra stovėjimo aikštelė, ar, kaip įprasta miegamuosiuose rajonuose, akys raibsta nuo mašinų gausos daugiabučio kieme ir jo prieigose? Visa tai yra smulkmenos, tačiau jos turi įtakos gyvenimo komfortui, todėl kartais geriau netaupyti pinigų ir pasirinkti  brangesnį variantą, esantį patogioje vietoje. Taigi, aptarėme, kaip sėkmingai įsigyti nekilnojamąjį turtą? Tikimės, kad jums pravers mūsų patarimai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings