Dažniausios klaidos parduodant nekilnojamąjį turtą
Šiame straipsnyje pasidomėsime, kokios yra dažniausios klaidos parduodant nekilnojamąjį turtą? Įprasta manyti, kad daugiausiai sunkumų patiria perkantieji nekilnojamąjį turtą, tačiau savų povandeninių srovių turi ir nekilnojamojo turto pardavimas. Svarbu apgalvoti daugelį aspektų, pradedant tinkamo skelbimo talpinimu, baigiant demonstracijos potencialiems pirkėjams organizavimu.
Kaip išvengti nekilnojamojo turto pardavimo klaidų?
Nekilnojamojo turto pardavimas gali būti stebėtinai daug laiko ir emocinės stiprybės reikalaujantis procesas, ypač jei niekada anksčiau to nedarėte, todėl svarbu pasidomėti, kaip išvengti nekilnojamojo turto pardavimo klaidų? Neturėdami patirties, kaip vykdyti sudėtingus NT sandorius, pirmą kartą pardavinėdami savo būstą, tikėtina padarysite daug klaidų. Tačiau turėdami šiek tiek žinių, galite išvengti daugelio nesusipratimų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip sėkmingai parduoti savo NT ir neiššvaistyti tam begalės jėgų. Na, o jeigu ruošiatės ne parduoti, o pirkti naują būstą, jums pravers šis mūsų straipsnis.
Tačiau tęskime kalbą apie NT pardavimą. Pirmasis žingsnis yra nekilnojamojo turto pardavimo skelbimo kūrimo. Pagrindinės klaidos, kuriant juos yra: prastos kokybės nuotraukos arba jų nebuvimas. Antrasis variantas gana elementarus – kas norės eiti į aklą pasimatymą su dominančiu būstu? Na, o kalbant apie prastos kokybės nuotraukas, jos išties gali atitolinti sandorį. Netinkamo apšvietimo ir ne tuo rakursu atliktose nuotraukose erdvė atrodo mažesnė, tamsesnė ir mažiau jauki. Tikimybė, kad jūsų NT skelbimas patrauks akį, tampa kur kas mažesne.
Geros nuotraukos turi būti ryškios ir aiškios, atliekamos dienos metu, kai yra daug natūralios šviesos. Jos turėtų pademonstruoti geriausią jūsų namų pusę. Jei įmanoma, apsvarstykite galimybę naudoti plataus kampo objektyvą – tai leidžia potencialiems pirkėjams geriau suprasti, kaip atrodo visos patalpos. Apskritai, idealiu atveju NT skelbimams skirtos nuotraukos turėtų būti atliekamos profesionaliu fotoaparatu, o ne išmaniuoju telefonu.
Neatsargumas demonstruojant nekilnojamąjį turtą
Būsto pardavimą visada lydi nepažįstamų žmonių vizitai. Kartais jie gali atrodyti kaip privatumo pažeidimas, nes nepažįstami žmonės ateis į jūsų namus, klaidžios po juos ir kabinėsis prie smulkmenų. Jie kritikuos vietą, kuri tikriausiai jums tapo ne tik keturiomis sienomis ir stogu, bet ir tikrais, jaukiais bei brangiais namais. Galų gale, pirkėjai derėsis, stengdamiesi nusipirkti jūsų būstą už mažesnę nei jūsų pasiūlyta kainą.
Nors tai ir nemalonu, dar didesnė grėsmė laukia tuo atveju, jei jūsų NT apžiūrėti užsuks nesąžiningi žmonės, kuriuos gali dominti ne pats būstas, o kai kas kita, pradedant brangiais daiktais, tebesančiais jūsų namuose, baigiant nekilnojamojo turto dokumentais. Todėl visada saugokite svarbius dokumentus ir neleiskite svečiams laisvai vaikščioti po kambarius. Vertingų daiktų taip pat nepaleiskite iš akių: net jei iš jūsų bus pavogtas ne butas, o tik mobilusis telefonas, tai bus labai nemalonu. Išvada: būkite budrūs demonstruodami savo NT. Atsargos dėlei užsirašykite visų lankytojų duomenis.
Išankstinio apmokėjimo subtilybės
Kita dažnai pasitaikanti klaida: neteisingas išankstinio apmokėjimo mechanizmų supratimas. Svarbiausi niuansai sudarant preliminariąją nekilnojamojo turto pardavimo sutartį yra susiję su pinigų pervedimu. Čia turite aiškiai suprasti skirtumą tarp užstato ir avanso. Užstatas yra tiesioginė kiekvienos iš šalių pareiga atlikti veiksmus, dėl kurių susitarė. Užstato suma įskaičiuojama į visą buto kainą. Kad ir kas atsitiktų gavus užstatą, pardavėjas įsipareigoja parduoti turtą, o pirkėjas – jį nupirkti.
Užstatą geriau įforminti atskira sutartimi, nurodant sumą, datą ir kitus svarbius sandorio niuansus. Toks dokumentas vienodai gina tiek pirkėjo, tiek pardavėjo interesus. Tuo tarpu avansas, jei pardavėjas nepasirūpino apsidrausti, sudarydamas avanso sutartį, naudingesnis pirkėjui. Toks mokėjimas niekuo neįpareigoja pirkėjo. Nuobaudos bus taikomos tik tuo atveju, jei jos bus įtrauktos į avanso mokėjimo sutartį. Tačiau, jei pardavėjas tuo nepasirūpins, jis rizikuoja išleisti pinigus ir sugaišti laiką ruošdamas sandorį, kuris gali ir neįvykti.
Pirkimo pardavimo sutarties rengimas
Svarbu pasirūpinti, kad pirkimo-pardavimo sutartis būtų tinkamai parengta. Internete yra daug šablonų, tačiau nerekomenduojama jų naudoti nepritaikant konkrečiai operacijai. Jei neatsižvelgsite į keletą svarbių punktų, pirkėjas, norėdamas, galės užginčyti tokį susitarimą. Būtent dėl šios priežasties svarbu išvardyti reikšmingus nekilnojamojo turto trūkumus, jei tokių yra. Jų nutylėjimas yra pagrindas sandoriui nutraukti, todėl čia negalima apsiriboti žodiniu paminėjimu.
Taigi, kokius svarbiausius aspektus būtina nurodyti pirkimo-pardavimo sutartyje? Joje turi būti:
- Pirkėjo ir pardavėjo asmens duomenys;
- Būsto kaina;
- Jau minėti reikšmingi nekilnojamojo turto trūkumai;
- Detalus NT aprašymas (adresas, kambarių skaičius, plotas ir kitos charakteristikos);
- Būsto perdavimo pirkėjui terminas ir tvarka;
- Dalyvaujant sutuoktiniui – jo sutikimas parduoti ir kt.
Taigi, aptarėme klausimą: „kaip išvengti nekilnojamojo turto pardavimo klaidų?“ Labai svarbu išmokti tinkamai pardavinėti savo NT. Įsitikinkite, kad psichiškai ir finansiškai pasiruošėte ne tokiems idealiems scenarijams, kokių tikėjotės, net jei nedarysite nė vienos iš aukščiau išvardintų klaidų. Būstas gali nerasti savo pirkėjo daug ilgiau, nei tikitės, ypač esant sunkumams NT rinkoje. Tačiau, jei išvengsite čia išvardintų brangiai kainuojančių klaidų, žengsite didelį žingsnį į priekį ir pasieksite sklandaus bei pelningo NT pardavimo, kurio tikisi kiekvienas būsto pardavėjas.